Програма атестації

Атестаційна програма з World Taekwondo

Атестаційні вимоги з оцінки технічної, фізичної та теоретичної підготовленості тхеквондистів розроблені відповідно до вимоги Всесвітньої федерації тхеквондо та Європейського союзу тхеквондо. У програмі використано відповідну корейську термінологію, прийняту World Taekwondo (WT) і European Taekwondo Union (ETU).

Рівні володіння технікою

Розрізняють 10 рівнів, або 10 учнівських кольорових пасків. Кожен рівень називається куп. Зазвичай на перехід від одного рівня до іншого потрібно не менше 6 місяців, а повний курс навчання до чорного паску складає не менше 5 років. Однак за спортивні досягнення (перемоги на змаганнях певного рівня), майстер може дозволити атестуватись раніше передбаченого програмою терміну.

Надалі вже йде градація серед чорних поясів — дан. Дани присвоюються спортсменам не молодше 15 років. Спортсменам 10-15 років присвоюються червоно-чорні паски, які називаються пхум.

Загальні вимоги

1. Необхідно суворо дотримуватися етикету та ритуалу початку та кінця складання іспиту.

2. Вихід у позицію, розворот і кожну останню дію пересування виконується з кіхап (бойовий вигук).

3. Демонстрацію ПХУМСЕ треба розпочинати командами САБУМу: «Чаре! Кене!» ("Увага, уклін!"). Потім САБУМ оголошує задане ПХУМСЕ, що виконує повторює оголошення, і надається команда "Чжунбі!" ("Приготуватися!") та "Січжак!" ("Почати!"), після чого виконується вся форма. На останньому русі Пхумсе потрібно затриматися, поки САБУМ не дасть команду "Баро!" ("Закінчити!"). Далі ритуал той самий, що на початку демонстрації ПХУМСЄ.

Теоретична частина

Теоретична частина складається з корейської термінології, історії тхеквондо, відомостей про спортивну школу або клуб, правила змагань тощо.

Практична частина

Практична частина включає знання стійок, переміщень у них, блоків руками, ударів руками та ногами, елементи самооборони (ХОСИНСУЛЬ), техніку умовного бою (ХАНБОН-КЬОРУГИ), вільний двобій за правилами змагань тхеквондо ВТ (КЬОРУГІ), формальні комплекси (ПХУМСЕ), а також тестування з фізичної підготовки.
Taekwondo belts
10 куп

10 куп

Білий пасок
Програма
9 куп

9 куп

Жовтий пасок
Програма
8 куп

8 куп

Помаранчевий пасок
Програма
7 куп

7 куп

Зелений пасок
Програма
6 куп

6 куп

Пурпурний пасок
Програма
5 куп

5 куп

Блакитний пасок
Програма
4 куп

4 куп

Синій пасок
Програма
3 куп

3 куп

Червоний пасок
Програма
2 куп

2 куп

Світло-коричневий пасок
Програма
1 куп

1 куп

Темно-коричневий пасок
Програма
1 пхум / дан

1 пхум / дан

Червоно-чорний / чорний пасок
Програма

Про нас

Київський міський спортивний клуб "Оболонь-Квон" займається розвитком олімпійського виду спорту тхеквондо в Оболонському районі м. Києва вже понад 15 років. Наші спортсмени стають переможцями міських, всеукраїнських та міжнародних змагань.

Контакти

Адреса: Київ, 04211, м. Київ, вул. Йорданська, 22-А

Телефон: +38 098 506 38 34

Розклад: пн-пт з 17-00 до 19-00