Олімпійське Taekwondo

ОЛІМПІЙСЬКЕ ТХЕКВОНДО

Тхеквондо — одне з найпопулярніших єдиноборств у світі бойових мистецтв. Версія World Tekwondo (створена у 1973 році) є олімпійським видом спорту з 2000 року, популярним у всьому світі. На сьогодні тхеквондо займається понад 50 млн людей.

Метою тренувань і вивчення тхеквондо є досягнення людиною гармонійної єдності — фізичної, психічної та духовно-моральної. Під час тренувань у спортсменів виробляються такі якості як сила волі, уміння працювати самостійно і в колективі, тактичне та стратегічне мислення.

Правила змагань зі спарингу — Kyorugi

За удар в корпус дають 2 бали, з розвороту — 4 бали; в голову — 3 бали, в голову з розвороту — 5 балів. Удар рукою в корпус — 1 бал. За умови рівного рахунку після 2-го раунду проводиться 3-й раунд, який і визначає переможця. Якщо після 3-го раунду рахунок залишається рівним, переможця визначає електронна система або судді (за рядом критеріїв).

Якщо під час бою електронна система не зарахувала удар в голову, хоча він досяг залікової зони, секундант спортсмена має право замовити відеоповтор, за наслідками якого приймає рішення суддівська колегія.

Image
Чоловічі олімпійські вагові категорії
до 58 кг
до 68 кг
до 80 кг
від 80 кг
Жіночі вагові категорії
до 49 кг
до 57 кг
до 67 кг
від 67 кг

Історія тхеквондо

Поява тхеквондо

На початку 50-х років 20-го століття південнокорейський генерал Чхве Хон Хі, ветеран війни та майстер карате, розпочав викладати військовослужбовцям корейський стиль карате — тансудо. У грудні 1955 року була влаштована зустріч керівників найсильніших корейських шкіл карате (Кванів), метою якої було уніфікація стилів і створення національного бойового мистецтва Кореї. Чхве запропонував назву "Тхеквон-до", яка складається з трьох частин: "тхе" (нога), "квон" (рука) і "до" (мистецтво). 11 квітня 1955 року комісія зі спорту при уряді Кореї затвердила саме цю назву.

Створення палацу «Кукківон»

У листопаді 1972 року у місті Сеул (Південна Корея) було відкрито центр дослідження і популяризації тхеквондо «Кукківон». Він здійснює офіційне привласнення данів і видачу сертифікатів, підготовку інструкторів, веде хроніку рекордів тхеквондо, видає навчальні посібники і випускає навчально-методичні відеофільми.

Олімпійське визнання

З 25 по 27 травня 1973 року Кукківон приймав Перший чемпіонат світу з тхеквондо. А 28 травня 1973 року було оголошено про створення Всесвітньої Федерації Тхеквондо (World Taekwondo Federation), штаб-квартирою якої став Кукківон. На XXVII Олімпійських іграх в Сіднеї тхеквондо уперше стартувало в офіційній частині програми.
Image

Тхеквондо сьогодні

У 2017 році абревіатура WTF була скорочена до WT (World Taekwondo), а впродовж 2018-2019 років суттєвих змін зазнали правила проведення змагань — двобої стали цікавішими завдяки додатковим балам за удари з розвороту та використанню системи електронного суддівства. Станом на 2021 рік до World Taekwondo входить 210 національних федерацій з усіх континентів світу. В Україні тхеквондо розвивається з 70-х років як бойове мистецтво, а з 2000-х років — як популярний олімпійський вид спорту. Національний чемпіонат збирає кілька тисяч спортсменів, що свідчить про значну популярність.

Про нас

Київський міський спортивний клуб "Оболонь-Квон" займається розвитком олімпійського виду спорту тхеквондо в Оболонському районі м. Києва вже понад 15 років. Наші спортсмени стають переможцями міських, всеукраїнських та міжнародних змагань.

Контакти

Адреса: Київ, 04211, м. Київ, вул. Йорданська, 22-А

Телефон: +38 098 506 38 34

Розклад: пн-пт з 17-00 до 19-00