ОЛІМПІЙСЬКЕ ТХЕКВОНДО
Тхеквондо — одне з найпопулярніших єдиноборств у світі бойових мистецтв. Версія World Tekwondo (створена у 1973 році) є олімпійським видом спорту з 2000 року, популярним у всьому світі. На сьогодні тхеквондо займається понад 50 млн людей.
Метою тренувань і вивчення тхеквондо є досягнення людиною гармонійної єдності — фізичної, психічної та духовно-моральної. Під час тренувань у спортсменів виробляються такі якості як сила волі, уміння працювати самостійно і в колективі, тактичне та стратегічне мислення.
Правила змагань зі спарингу — Kyorugi
За удар в корпус дають 2 бали, з розвороту — 4 бали; в голову — 3 бали, в голову з розвороту — 5 балів. Удар рукою в корпус — 1 бал. За умови рівного рахунку після 2-го раунду проводиться 3-й раунд, який і визначає переможця. Якщо після 3-го раунду рахунок залишається рівним, переможця визначає електронна система або судді (за рядом критеріїв).
Якщо під час бою електронна система не зарахувала удар в голову, хоча він досяг залікової зони, секундант спортсмена має право замовити відеоповтор, за наслідками якого приймає рішення суддівська колегія.
Історія тхеквондо
Поява тхеквондо
На початку 50-х років 20-го століття південнокорейський генерал Чхве Хон Хі, ветеран війни та майстер карате, розпочав викладати військовослужбовцям корейський стиль карате — тансудо. У грудні 1955 року була влаштована зустріч керівників найсильніших корейських шкіл карате (Кванів), метою якої було уніфікація стилів і створення національного бойового мистецтва Кореї. Чхве запропонував назву "Тхеквон-до", яка складається з трьох частин: "тхе" (нога), "квон" (рука) і "до" (мистецтво). 11 квітня 1955 року комісія зі спорту при уряді Кореї затвердила саме цю назву.