Para Poomsae

PARA TAEKWONDO POOMSAE

Пхумсе — формальні комплекси, у які закладено усю інформацію про базову техніку олімпійського Тхеквондо (WT). Вони являють собою набір рухів, що виконуються у визначеній послідовності, у певному темпі Найбільш важливими критеріями в оцінці виконання є концентрація, сила, швидкість, потужність, а також правильність, точність і чіткість.

У 2013 році комітетом з Пара Тхеквондо було прийнято рішення розробити правила та розпочати проведення змагань у розділі Пхумсе для спортсменів з неврологічними порушеннями, інтелектуальними порушеннями або з порушеннями зору та іншими особливостями. Таке рішення було прийняте після отримання рекомендацій від Міжнародної асоціації спорту та відпочинку церебрального паралічу (CPISRA) та Міжнародної федерації спорту для осіб з інтелектуальною інвалідністю (INAS). В Україні регулярно проводяться змагання з парапхумсе, наші спортсмени приймають участь у міжнародних змаганнях. Змагання проводяться як по олімпійській системі (учасник вибуває після першої ж поразки), так і по круговій (вибуває після двох поразок).

Вікові категорії (чоловічі та жіночі)
Юніори (12-15 років)
До 30 (16-29 років)
Старше 30 років
Класи спортсменів

Значні вади зору або сліпота (Visual Impairment)

P10

Інтелектуальні порушення (Intellectual Disability)
P20
Порушення опорно-рухового апарату (Physical Impairments)
P30
Частковий параліч та інші порушення руху (W/C Classes)
P50
Значне порушення слуху або глухота (Deaf)
P60
Низькорослість та пов'язані порушення (Short Stature )
P70

Про нас

Київський міський спортивний клуб "Оболонь-Квон" займається розвитком олімпійського виду спорту тхеквондо в Оболонському районі м. Києва вже понад 15 років. Наші спортсмени стають переможцями міських, всеукраїнських та міжнародних змагань.

Контакти

Адреса: Київ, 04211, м. Київ, вул. Йорданська, 22-А

Телефон: +38 098 506 38 34

Розклад: пн-пт з 17-00 до 19-00